Menu

Park Miniatur Świątyń w Myczkowcach

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Myczkowce
Adres: Myczkowce, 38-623 Uherce
  Wstęp: płatny

Myczkowce położone są w Bieszczadach, tuż obok Soliny. Znane przede wszystkim z zalewu, nieco mniejszego od Jeziora Solińskiego, jednak trwale z nim połączonego. Tymczasem w samych Myczkowcach zobaczyć można dużo więcej, niż się wydaje. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić, jest Park Miniatur Świątyń.

Park znajduje się na terenie Centrum Kultury Ekumenicznej – zwiedzić go da się każdego dnia. Makiety aż 140 świątyń, charakteryzujących kulturę materialną przede wszystkim ludów rusińskich, a więc Łemków i Bojków, ale też Pogórzan i Dolinian, którzy zamieszkiwali tereny tak polskie, jak i słowackie oraz ukraińskie. Wszystkie stworzone zostały w skali 1:25 i zaprezentowane na wolnym powietrzu. Biorąc pod uwagę różnorodność wyznań na przedstawianych ziemiach, odwiedzający park zobaczyć będą mogli makiety tak kościołów, jak i cerkwi greckokatolickich oraz prawosławnych. Autorem miniatur jest jedna osoba, Janusz Kuliga, rzemieślnik pochodzący z Podkarpacia. Samo Centrum Kultury Ekumenicznej utworzone zostało stosunkowo niedawno, bo w roku 2007.

Wstęp do Parku Miniatur Świątyń w Myczkowcach jest płatny.

Cennik:

- dorośli: 5 zł
- dzieci: 2 zł
- dziceci do lat 5: bezpłatnie

Tuż przy Centrum znajduje się punkt informacyjny, będący jednocześnie kasą biletową i kioskiem, w którym nabyć można różnego rodzaju wydawnictwa krajoznawcze i turystyczne, przede wszystkim prezentujące atrakcje Podkarpacia.

Kontakt:

Park Miniatur Świątyń w Myczkowcach
tel: 605 106 755


Zobacz lokalizację na mapie: