Menu

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Krosno

Krosno znane jest nie tylko w całej Polsce, ale też w świecie jako miasto szkła. To tutaj produkuje się najlepszej jakości szkło, które – co więcej – wykorzystywane jest nie tylko w przemyśle, ale też w kontekście sztuki użytkowej oraz dekoracyjnej. Każdy, kto przyjeżdża do Krosna, osobiście może przyjrzeć się wytworom tamtejszej huty oraz zapoznać się dokładnie z jej historią oraz dziejami. Centrum Dziedzictwa Szkła jest miejscem, w którym dowiedzieć można się wszystkiego, począwszy od tego, jak wygląda proces tworzenia szkła od najbardziej podstawowych elementów aż po zakres i różnorakie możliwości jego wykorzystania.

 

Szczególną atrakcję dla zwiedzających stanowić będzie pokazanie tego, jak szkło jest wyrabiane – a zatem odwiedzających raczy się nie tylko opowieścią, ale przede wszystkim praktyką, z którą najczęściej wcześniej się nie miało do czynienia. Drugą rzeczą, którą pokazuje się w Centrum Dziedzictwa Szkła, jest sposób zdobienia przedmiotów o charakterze dekoracyjnym, wytwarzanych w Krośnie. Do tego też potrzebne są wiedza oraz umiejętności, co czyni pokaz niezwykle interesującym.

 


Centrum Dziedzictwa Szkła otwarte jest codziennie, a ceny biletów uzależnione są od tego, co dokładnie chcemy zobaczyć. Ceny wahają się między 8 zł a 18 zł (stan na rok 2014), przy czym zwiedzanie wystawy czasowej jest bezpłatne. Za darmo do krośnieńskiego muzeum wchodzić mogą też dzieci do 6. roku życia, możliwe do nabycia są również bilety rodzinne. Warsztaty malowania na szkle i inne, podobne kosztują dodatkowo 10 zł.


Zobacz lokalizację na mapie:


"Sołtysówka" jest doskonałym miejscem do wypoczynku w górach. Widok Tatr od strony Jurgowa jest unikatowy. Można go podziwiać wprost z naszych okien.

Zobacz

Sołtysówka

Jurgów

od 35 PLN

Oferujemy Państwu wypoczynek w nowo wybudowanym, nowoczesnym obiekcie i komfortowych domkach MAXIM WCZASY TURNUSY REHABILITACYJNE I ZDROWOTNE Szczegóły oferty znajdzieesz w zakładce Oferty Specjalne

Zobacz

Maxim

Łeba

od 80 PLN

Super promocja na noclegi we Wrześniu w Zakopanem zadzwoń dziś jutro może być za późno tel 182074873 kom 605520512 !!! szczegóły na www.danuska.pl Zobacz

Willa Danuśka

Zakopane

od 30 PLN