Menu

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Cisna
  Wstęp: bezpłatny

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę w Bieszczadach? Koniecznie wybierz się na przejażdzkę w otoczeniu dzikiej przyrody, urokliwą wąskotorową kolejką górską. To niezwykły cud techniki - ciuchcia, kursuję na trasie od ponad 100 lat! Taka podróż gwarantuje niezwykłe widoki - podczas  jazdy z okien małych wagoników można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce: rozległe połoniny, stare potężne drzewa.  a przy odrobinie szczęścia bieszczadzkie zwierzęta.

Trochę historii: Ciuchcia powstała w roku 1898. W tamtych czasach do jej zadań należał przewóz pasażerów, transport towarów i drewna. Obecnie służy wyłącznie do celów turystycznych.

Główna trasa kolejki prowadzi z Majdanu przez Cisną do Przysłupu, z którego  roztacza się  przepiękny widok, który urzeka wszystkich turystów. To idealne miejsce do podziwiania najwyższych połonin, a także również pasma granicznego, które łączy Polskę, Słowację i Ukrainę oraz obszary chronione Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Słowem: jest co podziwiać! Widoki docenią wszyscy milośnicy przyrody!

 

Kolejka Bieszczadzka

Bieszczadzka Kolejka Leśna - foto: Tomasz ChorwatPrzejażdżka dostarcza niezapomniach wrażeń - podróż wiedzie przez miejsca niemal całkowicie odcięte od świata, gdzie jedynym znakiem cywilizacji są tory.

Sprzedaż biletów w dniu wyjazdu od godz. 9:00 w kasie na stacji głównej w Majdanie (w sezonie zimowym – od 11.00).


Zobacz lokalizację na mapie:


REZERWACJE 2018 r. * DOMKI CAŁOROCZNE 4-6 os. Z CENTRALNYM OGRZEWANIEM * DOMKI DREWNIANE 4 os. oraz 4-6 os.* APARTAMENTY 4-os. * TELEFON 698 625 005

Zobacz

Domki & Apartamenty "KORA…

Sarbinowo

od 20 PLN

Zapraszamy do Villi Dominika w Sianożętach zaledwie 350m od morza

!!!!!!!!!!!

Zobacz

Villa Dominika

Sianożęty

od 50 PLN

Serdecznie zapraszamy do Willi Siumno w Białce Tatrzańskiej Nasza willa to idealne miejsce do spędzenia urlopu latem oraz zimą.

Zobacz

Willa Siumno

Białka Tatrzańska

od 60 PLN