Menu

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Rodzaj atrakcji: Rozrywka
Miejscowość: Cisna
  Wstęp: bezpłatny

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę w Bieszczadach? Koniecznie wybierz się na przejażdzkę w otoczeniu dzikiej przyrody, urokliwą wąskotorową kolejką górską. To niezwykły cud techniki - ciuchcia, kursuję na trasie od ponad 100 lat! Taka podróż gwarantuje niezwykłe widoki - podczas  jazdy z okien małych wagoników można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce: rozległe połoniny, stare potężne drzewa.  a przy odrobinie szczęścia bieszczadzkie zwierzęta.

Trochę historii: Ciuchcia powstała w roku 1898. W tamtych czasach do jej zadań należał przewóz pasażerów, transport towarów i drewna. Obecnie służy wyłącznie do celów turystycznych.

Główna trasa kolejki prowadzi z Majdanu przez Cisną do Przysłupu, z którego  roztacza się  przepiękny widok, który urzeka wszystkich turystów. To idealne miejsce do podziwiania najwyższych połonin, a także również pasma granicznego, które łączy Polskę, Słowację i Ukrainę oraz obszary chronione Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Słowem: jest co podziwiać! Widoki docenią wszyscy milośnicy przyrody!

 

Kolejka Bieszczadzka

Bieszczadzka Kolejka Leśna - foto: Tomasz ChorwatPrzejażdżka dostarcza niezapomniach wrażeń - podróż wiedzie przez miejsca niemal całkowicie odcięte od świata, gdzie jedynym znakiem cywilizacji są tory.

Sprzedaż biletów w dniu wyjazdu od godz. 9:00 w kasie na stacji głównej w Majdanie (w sezonie zimowym – od 11.00).


Zobacz lokalizację na mapie: