Menu

Europejskie Centrum Bajki

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Pacanów
Adres: Kornela Makuszyńskiego 1
  Wstęp: płatny

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie to instytucja kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi. To idealne miejsce dla każego, kto chce wybrać się w podróż do krainy dzieciństwa i spotkać bohaterów ulubionych baśni. To nowoczesne, unikatowe na skalę europejską miejsce, w którym na odwiedzających (w każdym wieku!) czeka wiele atrakcji. Warto zwrócić uwage chociażby na interesujacą wystawe, która prezentuje baśniowe stwory z różnych regionów Europy

Pacanów zyskał miano Europejskiej Stolicy Bajek 1 czerwca 2003 roku. Wcześniej stał się znany dzięki przygodom Koziołka Matołka, bohatera książek dla dzieci, któego twórcam byli Kornel Makuszyński i Marian Walentynowicz. Dziś w Pacanowie znajduje się nowoczesne, dziecięce centrum kultury, które mieści miedzy innymi: bibliotekę, salę kinową i teatralną oraz sale warsztatowe. Co ciekawe, wokół Centrum rozciąga się bajkowy ogród z altanami i amfiteatrem nad stawem - cudowne miejsce, w którym można spędzić czas.

To właśnie w Pacanowie można spotkać się z bajkowymi ptakami, gadającymi kamieniami, Calineczką śpiącą w kwiatowym kielichu. Przed odwiedzajacymi otwiera się możliwość przejścia korytarzem z Mysiej Dziury wprost do Smoczej Jamy, słuchanie opowieści ze szklanych kul i wiele, wiele innych.

 

Europejskie Centrum Bajek

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie - foto: St.MonsEuropejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów
 
 
Godziny otwarcia:
Kwiecień - Październik
poniedziałek - niedziela 9.00-17.00

Listopad - Marzec
wtorek - niedziela 9.00-16.00

tel: 41 376 50 79


Zobacz lokalizację na mapie: