Menu

Muzeum Regionalne w Wolinie

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Wolin
Adres: Zamkowa 24
  Wstęp: płatny

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie

Muzeum znajduje się w rynku Wolina, obok ratusza. Można w nim podziwiać bogactwo eksponatów dotyczących m.in. plemienia Wolinian, systemu obronnego miasta, rzemiosła, i wierzeń jego średniowiecznych mieszkańców. Do najstarszych zabytków należy harpun z ok. 10.000 p.n.e. należący do łowców reniferów.

Główna wystawa archeologiczno - historyczna 'Śladami wczesnośredniowiecznego Wolina - Winety - Jomsborga' przedstawia zasięg osadnictwa plemienia Wolinian, rozwój ośrodka miejskiego, od założenia osady otwartej na przłomie VI / VII w. po upadek w XII wieku, system obronny, port, gospodarkę, handel i wierzenia.

Na ścianie Sali Konferencyjnej znajduje się mapa Księstwa Pomorskiego wykonana w 1619 roku na zlecenie Filipa III. Jest też 10 innych map z różnych okresów. Wzrok przykuwa też drzewo genealogiczne książąt pomorskich oraz 35 rysunków miast, w tym dawnego Julina.

Na życzenie zwiedzających można wysłuchać magnetofonowego przewodnika w różnych językach, (m.in. polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, i wielu innych), otrzymać informację turystyczną o regionie, zaopatrzyć się w przewodniki oraz pamiątki.

Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie
ul. Zamkowa 24, 72-510 Wolin

Godziny otwarcia:

wtorek - niedziela: 9.00 - 16.00
poniedziałek - nieczynne,
wtorek wstęp bezpłatny.
W okresie: 01.06 - 31.08
wtorek - niedziela: 9.00 - 17.00.

Cennik:
Bilet normalny - 5 PLN
Bilet ulgowy - 3 PLN

Tel: 91 326 17 63

www.muzeumwolin.pl


Zobacz lokalizację na mapie:

Szukasz atrakcyjnego noclegu w Wiśle w dobrej cienie? To właśnie oferta Rezydencji Pod Ochorowiczówką jest dla Ciebie!

Zobacz

Rezydencja Pod Ochorowicz…

RABAT -50% taniej !! WRZESIEŃ 2018. DOMKI LETNISKOWE 250m od morza, cisza, spokój, las. INTERNET bezprzewodowy i wiele innych... Zobacz

NawaraPARK - NOWE Domki z…

Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami. Zobacz

U Piotrusia

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Zobacz