Menu

Zespół zamkowo-parkowy w Rogowie Opolskim

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Rogowo Opolskie
  Wstęp: bezpłatny

Renesansowy zamek (obecnie pałac) zbudowany w XVI wieku przez ród Rogoyskich. Najstarszymi częściami budowli są dwa renesansowe skrzydła mieszkalne z basztą. Zamek otacza rozległy park z rzadkimi gatunkami drzew.

Renesansowo - klasycystyczny zamek oraz neogotycki "Dom pod Kogutkiem" zlokalizowane są w przepięknym parku utrzymanym w stylu angielskim. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Do spacerów po alejkach zaprasza szum starych drzew, wśród których dominują dęby, miłorząb japoński, tulipanowiec, platan. W parku można usłyszeć śpiew ptaków: zięby, kosa, szpaka, dzięcioła, krętogłowa, wilgi, sójki, puszczyka, a w wierzbach nad starym korytem Odry - łozówki. Zimą można zaobserwować tutaj podchodzące pod zamek sarny i zające.

 

zamek w Rogowie Opolskim

Arkady i attyka na zamku w Rogowie Opolskim - foto: Beemwej

 

W głębi parku, na wzgórzu, znajduje się zbudowany w XIX wieku grobowiec Haugwitzów. To miejsce ma swój prawdziwy urok szczególnie wiosną, kiedy porasta je czosnek niedźwiedzi, zawilce gajowe i ziarnopłon wiosenny.

Dzięki remontowi budynkowi przywrócono dawny charakter zamku renesansowo-klasycystycznego z dziedzińcem z dwóch stron otoczonym krużgankami i zaczęto go wykorzystywać do celów statutowych biblioteki.

Strona internetowa: www.wbp.opole.pl/


Zobacz lokalizację na mapie:

80 m i 350 m od morza! Domki***Apartamenty*** tel. 503 176 299 Od 25 zł os. w maju. Weekendy, wczasy, wakacje! PROMOCJE!

Zobacz

80m od morza Domki i Apar…

Oferujemy Państwu pokoje 2,3,4 osobowe z aneksami kuchennymi domki letniskowe w centrum Mikołajek. Obiekt Całoroczny. Zapraszamy

Zobacz

Pokoje i Domek Letniskowy…

Pokoje i Domek Letniskowy Aga

Mikołajki

od 45 PLN

Zobacz

Wynajem 1 i 2 pokojowych max 6 osobowych rodzinnych apartamentów w pasie nadmorskim 150-300 m od morza w kompleksach Zielone Tarasy i Aquarius

Zobacz

Apartamenty -BALTIC Koło…

Apartamenty -BALTIC Kołobrzeg

Kołobrzeg

od 70 PLN

Zobacz