Zespół zamkowo-parkowy w Rogowie Opolskim - atrakcje turystyczne Rogowo Opolskie - e-wczasy.pl

Menu

Zespół zamkowo-parkowy w Rogowie Opolskim

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Rogowo Opolskie
  Wstęp: bezpłatny

Renesansowy zamek (obecnie pałac) zbudowany w XVI wieku przez ród Rogoyskich. Najstarszymi częściami budowli są dwa renesansowe skrzydła mieszkalne z basztą. Zamek otacza rozległy park z rzadkimi gatunkami drzew.

Renesansowo - klasycystyczny zamek oraz neogotycki "Dom pod Kogutkiem" zlokalizowane są w przepięknym parku utrzymanym w stylu angielskim. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Do spacerów po alejkach zaprasza szum starych drzew, wśród których dominują dęby, miłorząb japoński, tulipanowiec, platan. W parku można usłyszeć śpiew ptaków: zięby, kosa, szpaka, dzięcioła, krętogłowa, wilgi, sójki, puszczyka, a w wierzbach nad starym korytem Odry - łozówki. Zimą można zaobserwować tutaj podchodzące pod zamek sarny i zające.

 

zamek w Rogowie Opolskim

Arkady i attyka na zamku w Rogowie Opolskim - foto: Beemwej

 

W głębi parku, na wzgórzu, znajduje się zbudowany w XIX wieku grobowiec Haugwitzów. To miejsce ma swój prawdziwy urok szczególnie wiosną, kiedy porasta je czosnek niedźwiedzi, zawilce gajowe i ziarnopłon wiosenny.

Dzięki remontowi budynkowi przywrócono dawny charakter zamku renesansowo-klasycystycznego z dziedzińcem z dwóch stron otoczonym krużgankami i zaczęto go wykorzystywać do celów statutowych biblioteki.

Strona internetowa: www.wbp.opole.pl/


Zobacz lokalizację na mapie:

Położony nad jeziorem Solińskim i Myczkowieckim, przyciąga co roku jak magnes amatorów bieszczadzkiej przygody.

Zobacz

OW Zielone Wzgórza

OW Zielone Wzgórza

Solina

od 50 PLN

Zobacz
Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami. Zobacz

U Piotrusia

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Zobacz
Domki Drewniane Ośrodek dla Rodzin z Małymi Dziećmi Animacje w Cenie Pobytu Plac Zabaw XXXL ZAPRASZAMY Zobacz

Domki - Ośrodek Wypoczynk…