Menu

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich

Rodzaj atrakcji: Wydarzenia
Miejscowość: Warszawa
  Wstęp: bezpłatny

W połowie grudnia w Warszawie odbędzie się nie lada gratka dla miłośników szachów. To właśnie w dniach od 13 do 15 grudnia 2013r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Mistrzostwa Europy w Szachach Błyskawicznych (Obydwie imprezy stanowią tradycyjny Memoriał Stanisława Gawlikowskiego). Impreza odbywać się będzie w Sali Marmurowej i Sali Ratuszowej.

Dla jasności trzeba dodać, że honorowy patronat spawuje Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz – Waltz, a organizatorem Mistrzostw jest Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.

Cikeawie zapowiada się pula do zdobycia. Fundusz nagród ma wynieść 30.000 euro. Warto dodać, że będą tu także specjalne upominki dla najmłodszych dzieci uczestniczących w mistrzostwach (otrzymają je wszystkie dzieci do lat 14). Warto więc zabrać ze sobą pociechy.

Trezba zaznaczyć, że o zwycięstwo nie będzie łatwo, a to dlatego, że do Warszawy przyjedzie plejada gwiazd europejskich szachów. Jak można się było spodziewać, swoją obecność potwierdziła czołówka polskich arcymistrzów. Ale najwaznijeszym elementem Mistrzostw jest fakt, że zagrać będzie mógł każdy, bez względu na wiek czy posiadany ranking szachowy. Kto wie, może dzięki tej mistrzowsiej imprezie odkryje się kolejne młode talenty?

Rejestracja odbywa się przez internet, zgłoszenia można przesłać na adres: [email protected]
Więcej szczegółów na stronie: https://www.poloniachess.pl/amplico2013/pl/


Zobacz lokalizację na mapie: