Menu

Pomnik Morsa w Mielnie

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Mielno
  Wstęp: bezpłatny

Spacerując po Mielnie, można dostrzec wiele ciekawych atrakcji. Należy do nich zarówno Pomnik Jelenia, ale również Pomnik Morsa. Ten drugi, wykonany z brązu, znajduje się przy głównym wejściu na plaże - nie sposób go nie zauważyć. W sezonie wiele osób robi sobie przy nim zdjęcia - jest ulubieńcem szczególnie dzieci!

Niewiele osób pamięta, jak to się stało, że pomnik morsa stanął właśnie w Mielnie. Już wyjaśniam: Otóż pomnik jest stosunkowo nowy, pojawił się w tym miejscu 13 lutego 2010r. Mors to symbol miłośników zimowych kąpieli, i właśnie w tym kontekście należy spojrzeć na jego historię. To właśnie w Mielnie w 2010 roku miało miejsce bicie rekordu Guinesa w kategorii: „Największe Zanurzenie Misiów Polarnych”. Trzeba dodać, że rekord został pobity! W sumie w wydarzeniu wzięło ponad tysiąc osób, które zanurzyły się jednocześnie w wodzie o temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. To było nie lada przeżycie dla wszystkich uczestników, jak i obserwatorów!

 

Pomnik Morsa jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Miiędzynarodowych Zlotów Morsów. Został wykonany z brązu przez poznańskiego rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego. Do dziś każdy może go podziwiać przy głównym wejściu na plaże w Mielnie (ul. Kościuszki).

 

Pomnik Morsa w Mielnie

 

 


Zobacz lokalizację na mapie:


Jeśli szukacie Państwo rodzinnego relaksu i wypoczynku w komfortowych warunkach zapraszamy na wczasy do Ośrodka Wczasowego "HELENA" na Mazurach.

Zobacz

Ośrodek Wczasowy HELENA

Kruklanki

od 60 PLN

Pensjonat oraz domki letniskowe w Dąbkach.Na terenie obiektu sauna,jaccuzzi, bilard, plac zabaw, internet Wi-Fi.

Zobacz

Bursztyn - pokoje oraz do…

Dąbki

od 25 PLN

RABAT 50% taniej !! WRZESIEŃ 2017.DOMKI LETNISKOWE 250m od morza, cisza, spokój, las. INTERNET bezprzewodowy WiFi do Państwa dyspozycji i wiele.. Zobacz

NawaraPARK - NOWE Domki z…

Pobierowo

od 30 PLN