Zamek w Nowym Wiśniczu - atrakcje turystyczne Bochnia - e-wczasy.pl

Menu

Zamek w Nowym Wiśniczu

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Bochnia
  Wstęp: płatny

Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu jest bez wątpienia główną atrakcją tego miasta. To budowla niejednorodna stylistycznie, choć w jej konstrukcji przeważa bryła wczesnobarokowa z elementami renesansowymi. Dzieje tego zamku, powstałego w wieku XIV, są niezwykle burzliwe. Jak to zwykle ma miejsce w takiej sytuacji, kiedy mowa o burzliwości dziejów, odnieść się trzeba i do całkowitego zniszczenia zamku, i następnie do jego odbudowy. W czasie zaborów był nie tylko spalony, ale również i splądrowany - do dziś nie wróciły do jego wnętrz niektóre cenne części wyposażenia.

 

Widok na zamek z lotu ptaka  - foto: Kawior

 

Zamek w Wiśniczu zwiedzać można zarówno w sezonie turystycznym, jak i poza sezonem. Bilety kosztują: 13 zł normalny i 8 zł ulgowy (stan na 2013 rok). Wystrój wnętrza obejmuje częściowo meble pochodzące z XIX wieku, częściowo makiety i fotografie, które pokazują, jak zamek wyglądał przed grabieżą oraz pożarami i innymi zniszczeniami. Na ścianach obejrzeć można też wiele prac plastycznych autorstwa lokalnego Liceum Sztuk Plastycznych. Zainteresowani wirtualnym zwiedzaniem obiektu, mogą zdecydować się i na taką formę wizyty - jest ona dostępna każdemu na stronie internetowej: https://www.wkraj.pl/index.php?page=vr&start=788.


Zobacz lokalizację na mapie:

BRAK WOLNYCH DOMKÓW DO 1 WRZEŚNIA ! ! ! NOWE Domki letniskowe 700 m od morza, cisza, spokój, teren 5000 m2. Zobacz

Nowe domki KRAKUS - Rusin…

Nowe domki KRAKUS - Rusinowo

Rusinowo

od 130 PLN

Zobacz
Nowe Domki 2017 Zapraszamy cały rok! Doskonała lokalizacja. Cisza i spokój. Zobacz

Ośrodek Wypoczynkowy IDA

Ośrodek Wypoczynkowy IDA

Mielenko

od 190 PLN

Zobacz
Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami. Zobacz

U Piotrusia

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN

Zobacz