Menu

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Szczecin
  Wstęp: płatny

Muzeum ma swoją główną siedzibę w pięknym budynku na Wałach Chrobrego, z których to wałów rozciąga się wspaniały widok na całe miasto i port.

Muzeum kiedyś zwane muzeum morskim jest instytucją zawierającą zbiory oprócz zbiorów nautycznych również  zbiory archeologiczne, numizmatyczne, i etnograficzne. Warto zwiedzić i obejrzeć eksponaty prezentowane w tym Muzeum. Jego gmach wybudowany został w latach powojennych w 1908-1913r. swoją architektura nawiązywał do trendu secesji oraz modernizmu. Architekt nawiązywał również do stylów 4 epok kulturowych: egipskiej, grecko-rzymskiej, średniowiecznej oraz renesansowej . Muzeum  posiada 4 inne oddziały znajdujące się w różnych częściach miasta. W budynku na wałach Chrobrego są zorganizowane wystawy stałe pod tytułami: Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów, Mennictwo zachodniopomorskie od XII do XIX w., Sztuka Afryki - między maską a fetyszem.

Zapraszamy do zapoznania się również z pozostałymi atrakcjami Szczecina.

Muzeum otwarte jest od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę i niedzielę od 10:00 do 16:00 w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

foto -  autor: Remigiusz Józefowicz


Zobacz lokalizację na mapie: