Menu

Szlak wodny w Puszczy Zielonka - Pobiedziska

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Pobiedziska
  Wstęp: bezpłatny

Szlakiem Wodnym przez puszczę Zielonkę - Pobiedziska

 

20 Maja 2012r. Został oficjalnie otwarty szlak kajakowy wiodący przez 5 jezior polodowcowych znajdujących się na terenie malowniczej Puszczy zielonka w Wielkopolsce.

 

Szlak ma długość około 11,3 km. Rozpoczyna się w Pobiedziskach na jeziorze Biezdruchowo i biegnie przez odcinek rzeki Głównej, następnie jeziorem Jerzyńskim, Wronczyńskim Małym i Dużm – kończy się na jeziorze Stęszewsko-Kołatowskim w Tucznie. Na trasie zlokalizowane zostało ok. 8 przenosek kajakowych ułatwiające korzystającym transport kajaków (przenioski są krótkie i naprawdę nie sprawiają żadnych problemów turystom nawet tym mniej umięśnionym).

 

jezioro steszewskie

 

Zdecydowana większość szlaku wiedzie przez tereny Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Wyjatkowo ciekawą atrakcją szlaku jest kilka kanałów łączących wszyskie jeziora. Kanały są po prostu piękne, dzikie, płynąc nimi ma się wrażenia podróżowania po Amazonce. Warto dodać że jeziora są czyste a wpatrując się w ich tafę bez trudu można dostrzec kwitnące nenufary i różne postacie glonów kwitnących pod powierzchnią wody.

W jeziorkach można się kąpać.

 


Zobacz lokalizację na mapie:

"Willa Zarębek" oaza ciszy i spokoju - komfortowy wypoczynek w otoczeniu gorczańskiej przyrody.

Zobacz

Willa Zarębek

Willa Zarębek

Łopuszna

od 65 PLN

Zobacz
Ośrodek Wypoczynkowy i Camping Biały Bór oferuje domki nad jeziorem Łobez w Białym Borze. Spokojny, wypoczynek. piękne jezioro. Zobacz

Ośrodek Wczasowy Biały Bó…

Ośrodek Wczasowy Biały Bór

Biały Bór

od 40 PLN

Zobacz

Laguna - Resort Zapraszamy nad jezioro z Rabatem 10% w czerwcu !

Zobacz

Laguna Resort

Laguna Resort

Grabce

od 39 PLN

Zobacz