Menu

Szlak wodny w Puszczy Zielonka - Pobiedziska

Rodzaj atrakcji: Atrakcje naturalne
Miejscowość: Pobiedziska
  Wstęp: bezpłatny

Szlakiem Wodnym przez puszczę Zielonkę - Pobiedziska

 

20 Maja 2012r. Został oficjalnie otwarty szlak kajakowy wiodący przez 5 jezior polodowcowych znajdujących się na terenie malowniczej Puszczy zielonka w Wielkopolsce.

 

Szlak ma długość około 11,3 km. Rozpoczyna się w Pobiedziskach na jeziorze Biezdruchowo i biegnie przez odcinek rzeki Głównej, następnie jeziorem Jerzyńskim, Wronczyńskim Małym i Dużm – kończy się na jeziorze Stęszewsko-Kołatowskim w Tucznie. Na trasie zlokalizowane zostało ok. 8 przenosek kajakowych ułatwiające korzystającym transport kajaków (przenioski są krótkie i naprawdę nie sprawiają żadnych problemów turystom nawet tym mniej umięśnionym).

 

jezioro steszewskie

 

Zdecydowana większość szlaku wiedzie przez tereny Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Wyjatkowo ciekawą atrakcją szlaku jest kilka kanałów łączących wszyskie jeziora. Kanały są po prostu piękne, dzikie, płynąc nimi ma się wrażenia podróżowania po Amazonce. Warto dodać że jeziora są czyste a wpatrując się w ich tafę bez trudu można dostrzec kwitnące nenufary i różne postacie glonów kwitnących pod powierzchnią wody.

W jeziorkach można się kąpać.

 


Zobacz lokalizację na mapie:


Domek pod Howyzem tworzą cztery niezależne apartamenty – dwa na parterze, dwa na piętrze.

Zobacz

Domek Pod Howyzem

Łapsze Niżne

od 50 PLN

Zapraszamy do Zakopanego, oferujemy noclegi w sześciu regionalnych domkach całorocznych z płazów.

Zobacz

Osada Harenda

Zakopane

od 290 PLN

Nasze atuty to: cisza, teren otoczony zielenią i młodymi lasami, basen oraz zachwalane przez naszych Gości wyżywienie oraz gorące bułeczki.

Zobacz

Uroczysko z basenem

Dąbrówno

od 47 PLN