Menu

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

W dniach od 18 do 23 września 2017 r. odbędzie się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Program Festiwalu obejmuje: sekcje konkursowe, sekcje pozakonkursowe, pokazy specjalne i wydarzenia towarzyszące.

O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów, a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Na program Festiwalu składają się: trzy sekcje konkursowe (Konkurs Główny, Konkurs Inne Spojrzenie, Konkurs Filmów Krótkometrażowych), liczne sekcje pozakonkursowe, a także wydarzenia towarzyszące. Co roku na Festiwalu wręczana jest nagroda Platynowych Lwów za dorobek życia i osiągnięcia artystyczne.

Zobacz również inne ciekawe wydarzenia w Gdyni

Na gdyński festiwal przybywają polscy i międzynarodowi goście: twórcy filmowi, aktorzy, producenci, programatorzy festiwali. Jest to najważniejsza polska impreza filmowa, stąd duża część wydarzeń towarzyszących, jak fora, konferencje, prezentacje czy warsztaty adresowane są do tej grupy uczestników.

Gdyńskie Centrum Filmowe
Plac Grunwaldzki 2, 81-372 Gdynia
www.festiwalgdynia.pl