Menu

Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Sztutowie

Rodzaj atrakcji: Zabytki
Miejscowość: Sztutowo

Obóz Koncentracyjny w Sztutowie jest smutną pamiątką II Wojny Światowej. Funkcjonował od 2 września 1939  roku do 9 maja 1945 roku.

 

Na obszarze Okręgu Rzeszy Gdańsk – Prusy Zachodnie obóz Stutthof stanowił jeden z głównych instrumentów, służących do masowej eksterminacji ludności. W czerwcu 1944 r. włączono go do realizacji „Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” („Endlösung”), nabrał więc charakteru obozu masowej zagłady. Myślę, że historii obozu nie trzeba opisywać, była ona z pewnością tak smutna jak wszystkich tego typu obiektów w ówczesnej Europie. Warto jedak znaleźć moment, będąc w pobliżu i odwiedzić to miejsce.

 

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.
(Opłata tylko za parking ok 15 zł)

 

Wszelkich informacji dotyczących wizyty w Muzeum Stutthof udziela:

 

Biuro Obsługi Zwiedzających

tel./faks: +48 55 247 83 53 wew. 216

tel. kom.: +48 798 418 024

zwiedzanie muzeum od 1 maja do 30 września - warto poświęcić na to kilka godzin, muzeum jest duże i rozległe, zwiedzanie od 9: do godziny 17:00

poza sezonem turystycznym: w godz. 7.00-15.00)


Zobacz lokalizację na mapie:


TATRZAŃSKI DWOREK w Poroninie-Białym Dunajcu to dom wczasowy utrzymany w stylu góralskiego domu znajdujący się zaledwie 6 km od centrum Zakopanego oraz 4 km od Term Podhalańskich.

Zobacz

Tatrzański Dworek

Biały Dunajec

od 46 PLN

Dom Wypoczynkowy Chałubiński 1 znajduje się w centrum Zakopanego, zaledwie 300 metrów od Krupówek oraz 1 km od słynnej kolejki na Gubałówkę

Zobacz

D.W. "Chałubiński"

Zakopane

od 35 PLN

Domki nad Rozlewiskiem Rega to malowniczo położona posiadłość nad pięknym jeziorem we wsi Barkowo – Zachodniopomorskie.

Zobacz

Domki nad Rozlewiskiem

Barkowo

od 150 PLN