Menu

Pomnik Morsa w Mielnie

Rodzaj atrakcji: Kultura
Miejscowość: Mielno
  Wstęp: bezpłatny

Spacerując po Mielnie, można dostrzec wiele ciekawych atrakcji. Należy do nich zarówno Pomnik Jelenia, ale również Pomnik Morsa. Ten drugi, wykonany z brązu, znajduje się przy głównym wejściu na plaże - nie sposób go nie zauważyć. W sezonie wiele osób robi sobie przy nim zdjęcia - jest ulubieńcem szczególnie dzieci!

Niewiele osób pamięta, jak to się stało, że pomnik morsa stanął właśnie w Mielnie. Już wyjaśniam: Otóż pomnik jest stosunkowo nowy, pojawił się w tym miejscu 13 lutego 2010r. Mors to symbol miłośników zimowych kąpieli, i właśnie w tym kontekście należy spojrzeć na jego historię. To właśnie w Mielnie w 2010 roku miało miejsce bicie rekordu Guinesa w kategorii: „Największe Zanurzenie Misiów Polarnych”. Trzeba dodać, że rekord został pobity! W sumie w wydarzeniu wzięło ponad tysiąc osób, które zanurzyły się jednocześnie w wodzie o temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. To było nie lada przeżycie dla wszystkich uczestników, jak i obserwatorów!

 

Pomnik Morsa jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Miiędzynarodowych Zlotów Morsów. Został wykonany z brązu przez poznańskiego rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego. Do dziś każdy może go podziwiać przy głównym wejściu na plaże w Mielnie (ul. Kościuszki).

 

Pomnik Morsa w Mielnie

 

 


Zobacz lokalizację na mapie:


Zapraszamy do nowych domków letniskowych w Dźwirzynie. Tylko 150m. do plaży!!!

Zobacz

DOMKI LAZUR

Dźwirzyno

od 150 PLN

EKOTURYSTYKA NAD SZMARAGDOWĄ ZATOKĄ położona jest nad czystym Jeziorem Bytyń Wielki na Pojezierzu Wałeckim. Cisza, spokój, ogród, przestrzeń i lasy.

Zobacz

Ekoturystyka Nad Szmaragd…

Nakielno

od 200 PLN

Dąbki, serdecznie zapraszamy do mało znanej nadmorskiej miejscowości jaką jest Bobolin położony 300 m od morza, graniczący z Dąbkami.

Zobacz

U Piotrusia

Bobolin

od 20 PLN